Teatrzyk - Przedszkole Publiczne Nr 1
To takie proste!
Przedszkole Publiczne Nr 1 Radosne
Strona głowna  /  Teatrzyk
Teatrzyk
 

 

     Początki Teatrzyku „Plastuś” działającego w Przedszkolu Publicznym Nr 1 sięgają roku 1991. Wtedy zrodził się pomysł przygotowania i wystawienia dla dzieci spektaklu teatralnego, w którym zagrają nauczycielki.
     Pierwszą sztuką, którą wystawiono był „Kopciuszek” według scenariusza Jan Brzechwy. Przedstawienie dla dzieci z udziałem ich nauczycielek okazało się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Przedszkolaki bardzo spontanicznie reagowały na to, co dzieje się na scenie, a komentarze odbierane po przedstawieniu świadczyły o tym, że widok pań nauczycielek w rolach aktorskich, był dla ich wychowanków nie lada atrakcją. Zachęcone sukcesem premierowego przedstawienia nauczycielki postanowiły przygotować następne. Tym razem wybór padł na „Kota w butach” również według scenariusza Jana Brzechwy.
W kolejnym roku szkolnym (1993) przygotowano inscenizację kukiełkową. Była to sztuka „Mateuszek na Zaczarowanej Wyspie”. Spektakl ten pokazano nie tylko w przedszkolu, ale również poza nim. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi zaprezentowano „Mateuszka” w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej na oddziale dziecięcym.
 
 Lata 1993-2005 to czas kiedy teatrzyk zawiesił swoją działalność. Wznowiono ją w lutym 2005. Od tego czasu posługiwano się już spontanicznie nadaną nazwą „Plastuś”. Postanowiono także uatrakcyjnić przedstawienia zapraszając do współpracy rodziców.
 
     Pierwszym przedstawieniem przygotowanym już z rodzicami był „Król Ból”, spektakl pełen humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Warto dodać, ze po raz pierwszy autorem aranżacji muzycznej do wystawionej sztuki był uzdolniony muzycznie wychowanek naszego przedszkola.
 
 
 
 
 
Od premiery „Króla Bóla” (w kwietniu 2005 roku) Teatrzyk Plastuś systematycznie (1 raz w ciągu roku szkolnego) przygotowywał przedstawienia dla dzieci.
I tak w kolejnych latach miały miejsce następujące premiery:
- rok 2006: „Brzydkie kaczątko”
 
 
 
 
 
 
- rok 2007: „Calineczka”
 
 
 
-rok 2008: „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”
 
 
 
- rok 2009: „Kopciuszek”
 
  
 
 
- rok 2010: „Kot w butach”
 
 
 
- rok 2011: „Mateuszek na Zaczarowanej Wyspie”
 
 
 
 

Ostatnia aktualizacja: 2013-02-10