O przedszkolu

 O naszym przedszkolu...
 
 
 
     
   

 

 
 

 

 
     

Odkryj Przedszkole "Radosne"–  działamy nieprzerwanie od 1981 roku!.

Jeśli szukasz idealnego miejsca dla swojego dziecka, gdzie nauka łączy się z zabawą, a rozwój to codzienność? Przedszkole Radosne to miejsce, gdzie dziecko rozwija swoje talenty, odkrywa świat i tworzy niezapomniane wspomnienia!

 

Nasze przedszkole jest otoczone zielenią, co tworzy wyjątkową atmosferę, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi maluchów.

 

Posiadamy pięć przestronnych sal dydaktycznych, zaprojektowanych z myślą o potrzebach najmłodszych. Każda sala wyposażona jest w łazienkę dostosowaną do potrzeb dzieci, zapewniając komfort i bezpieczeństwo podczas codziennych zajęć.

 

Dbamy o zdrowie i prawidłowe odżywianie naszych podopiecznych! Nasza własna kuchnia przygotowuje pyszne, zbilansowane posiłki, które dostarczają energii do odkrywania świata.

 

W Przedszkolu "Radosnym" nie brakuje  atrakcji i wydarzeń integracyjnych! Nasza kreatywna kadra nauczycielska oraz zewnętrzne agencje artystyczne regularnie organizują imprezy, które budują więzi społeczne i rozwijają wyobraźnię dzieci.

 

Jesteśmy dumni z naszej współpracy z Fundacją Mierz Wysoko, która umożliwia nam organizację dodatkowych zajęć edukacyjnych.

Nasze dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach w ramach współpracy z Policją, Strażą Miejską, Strażą Pożarną i Biblioteką Miejską filia nr 7

Ponadto, nasze przedszkolaki regularnie uczestniczą w wyjściach do placówek kulturalno-oświatowych, gdzie mogą poszerzać swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania i inspirować się sztuką oraz kulturą.

 

W codziennej pracy wykorzystujemy między innymi metodę Marii Montessori, pracujemy w oparciu o koncepcję pedagogiki Froebla,  a także wprowadzamy naukę wczesnego czytania według Glenna Domana.

 

Nasza placówka jest organizatorem między przedszkolnego konkursu "Jestem Polakiem", a także bierzemy udział w konkursach, przeglądach i zawodach sportowych organizowanych przez inne placówki na terenie miasta Szczecin.

 

Co roku organizujemy festyn rodzinny, który jest wyjątkową okazją do spotkania z rodzicami na terenie placówki. Tradycją jest wspólna zabawa na świeżym powietrzu, podczas której rodzice mają okazję obejrzeć występy artystyczne dzieci, wziąć udział w różnorodnych konkursach i skosztować pysznego jedzenia przygotowanego na tą okazję przez nasze panie kucharki. Wydarzenie jest pełne radości, zabawy I atrakcji, które umacniają więzi społeczne w naszej społeczności przedszkolnej.

 

Dzień Dziecka świętujemy w wyjątkowy sposób, poprzez  kilka dni pełnych niespodzianek, zabaw, konkursów i wydarzeń artystycznych, m.in Dzień otwartych sali, dmuchane zamki itp.

 

Dodatkowo, raz w roku organizujemy jednodniową wycieczkę, podczas której dzieci mają możliwość odkrywania nowych miejsc, zdobywania doświadczeń i tworzenia niezapomnianych wspomnień poza ścianami przedszkola. To wyjątkowa okazja do nauki poprzez doświadczenie i przygody na świeżym powietrzu.

 

W przedszkolu funkcjonują  oddziały integracyjne, do których mogą uczęszczać dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 

Nasz personel przedszkolny to zespół wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, którzy codziennie otrzymują wsparcie od specjalistów, takich jak pedagodzy specjalni, logopeda i psycholog. Ta współpraca pozwala na efektywne dostosowanie procesu nauczania i wsparcie indywidualnych potrzeb rozwojowych każdego dziecka.

"Przedszkole Radosne: Twoje Dziecko, Nasza Radość, Wspólny Rozwój!"