Przedszkole Publiczne Nr 1 Radosne
Menu
Strona głowna  /  O przedszkolu
O przedszkolu
 O naszym przedszkolu...
 
 
 
     
    Przedszkole „Radosne” jest placówką działającą od 1981 roku. Mieści się w parterowym budynku z dala od ruchliwych ulic. Dzieci mają do dyspozycji  sale dydaktyczne  z łazienkami, salę rekreacyjną wyposażoną w róznorodny sprzęt gimnastyczny i duży ogród do zabaw. Codziennie w przedszkolnej kuchni przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki. Tradycją przedszkola są organizowane rokrocznie festyny rodzinne oraz  ciekawe imprezy integracyjne odbywające sie na terenie przedszkola.  
         Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w licznych konkursach, prezentacjach oraz zawodach sportowych organizowanych przez inne placówki oświatowe.  My jesteśmy gospodarzami imprezy środowiskowej "Jesienne impresje",  "Turnieju logopedycznego" oraz organizatorami międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pod hasłem "Jestem Polakiem".
Współpracujemy z pobliską Szkołą Podstawową Nr 11, Szkołą Podstawową Nr 41 z oddziałami integracyjnymi oraz Zespołem Szkół Sportowych. Często gościmy przedstawicieli Straży Miejskiej, którzy prowadzą ciekawe zajęcia dla przedszkolaków. Dzięki współpracy z Fundacją Mierz Wysoko nasze przedszkole co roku odwiedzają ciekawi goście. Raz w miesiącu gościmy na terenie przedszkola profesjonalnych artystów  prezentujących koncerty muzyczne bądź sztuki teatralne dla dzieci.
W codziennej pracy wykorzystujemy między innymi metodę Marii Montessori, pracujemy w oparciu
o koncepcję pedagogiki Froebla,  a także wprowadzamy naukę wczesnego czytania według Glenna Domana.
        W przedszkolu funkcjonują  oddziały integracyjne, do których mogą uczęszczać dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Kadra przedszkola to wysoko wykwalifikowani nauczyciele (9 nauczycieli dyplomowanych), których na co dzień wspomaga pedagog specjalny i logopeda.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostatnia aktualizacja: 2021-01-18